O nás

V naší rodině byla vždy zvířata. Jedním z nich byl i pes, respektive fena, která byla ubytovaná venku. Domů nesměla. Prý se vždy jednalo o „venkovního“ psa.

V roce 2010 jsem zatoužila mít vlastního psa. V daném roce se sen stal skutečností. V té době jsem studovala, proto jsem chtěla malé aktivní plemeno, které nelíná a budu ho moci brát téměř kamkoliv s sebou. Štěně narozené 08. 03. 2010 se stalo mým  prvním čtyřnohým parťákem. Ohledně jména jsem se inspirovala pohádkou Zvonilka, kde byl strážce vílího prachu Terínek. A tak jsem pejska pojmenovala „Terry“. Terry byl velmi aktivní pes, jezdil se mnou na dovolenou, ušel dlouhé procházky. Chodil se mnou i běhat, zvládl uběhnout trasy do 12 km. Čas neúprosně běžel a já si v určitý moment uvědomila, že mi Terry zestárl. 

V roce 2020 jsem začala přemýšlet o rozšíření naší smečky. Toužila jsem po fence, která se mnou bude zvládat aktivity, na které jsem již Terryho brát nemohla. A tak jsem začala poptávat fenku Australského ovčáka.  Mou vysněnou fenkou AUO se stala Inca Cofi Capito. Pojmenovala jsem ji „Kara“. Význam jména je „milá, milovaná, drahá, miláček“.

V roce 2022 jsem měla dost času, abych mohla uvažovat o pořízení druhé fenky AUO. Na barvě mi nezáleželo, chtěla jsem fenku povahově vyrovnanou a zdravou z malé CHS, která by byla poblíž mého bydliště. Původně jsem si říkala, že druhou fenku pořídím, až Kaře bude cca 4 až 5 let. Ale na fcb se objevil příspěvek volné fenky. Zřejmě to byl osud, protože CHS sídlí 20 km od nás. I když jsem se na fenku původně jela jen podívat, naprosto si mě získala a tak se dne 01. 08. 2022 Dinehsu Red Bloom od Jezera Vápenice stala členkou naší domácnosti. Pojmenovala jsem ji „Sigrida/Siri“. Význam jména je „vítězství, pěkná, krásná“.